Triatlon Klubcsapat Országos Bajnokság és Utánpótlás Ranglistaverseny

Tiszaújvárosban 2021. május 29-30-án zajlott a verseny. Az UP2 lánycsapat ezüstérmes az UP1 fiúcsapatunk bronzérmes lett az Országos Bajnokságon, Hóbor Zalán ezüstérmes az Ifjúsági fiú ranglistaversenyen, Pillisz Réka ezüstérmes a Felnőtt női 1-es korcsoportban.

Triatlon Klubcsapat Országos Bajnokság
és Utánpótlás Ranglistaverseny
Tiszaújváros, 2021. május 29-30.
Az UP2 lánycsapat ezüstérmes az UP1 fiúcsapatunk bronzérmes lett az Országos Bajnokságon,
Hóbor Zalán ezüstérmes az Ifjúsági fiú ranglistaversenyen, Pillisz Réka ezüstérmes a Felnőtt női 1-es korcsoportban.
A múlt hétvégén a Klubcsapat Országos Bajnokságon vettünk részt, ahol másnap az idei év első triatlon ranglista verseny futamaira került sor.
A klubcsapat országos bajnokság a tavalyi évben elmaradt, így már különösen várták a versenyzők ezt a megmérettetést. Itt a nevezett csapatok külön-külön rajtolnak, csak a csapat tagok dolgozhatnak össze, más csapatokkal ez nem megengedett. A versenyben a csapat 3. beérkezőjének ideje számít, a csapat tagjai csak úgy hagyhatják el a váltó területet, hogy az első három csapattag már együtt bent tartózkodik egy megjelölt területen.
Az utánpótlás csapatainkkal már többször is sikerült jó eredményt elérni az elmúlt években, de dobogóra még nem állhattunk. Az idei évben két csapattal indultunk, az UP1-es korcsoportban fiú, az UP2-es korcsoportban lány csapat vett részt a versenyen.
Nagyon jól sikerült a szombati versenynap, mert idén ráadásul mindkét csapatunk felállhatott a dobogóra.
A Medvegy András, Laki Barnabás, Hóbor Lehel és Hóbor Álmos összetételű UP1-es csapatunk a 3. helyet (24 csapatból) szerezte meg kis különbséggel lemaradva a másodiktól. A Stumpf Anna, Medvegy Nóra, Kun Tamara, Hóbor Eszter összeállítású UP2-es csapatunk pedig 2. lett (6). Mindkét csapatunk szépen, összedolgozva versenyzett.
Vasárnap az egyéni ranglistaverseny futamaival folytatódott a program.
Először a Gyermek korosztály versenyzői álltak tőlünk rajthoz, itt Hóbor Álmos jó úszás és kerékpározás után végül a 36. helyen (85 induló) ért célba.
A serdülő korcsoportban a lányoknál Básthy Katalin jó úszás után sajnos kerékpározáson egy bukásba került, de folytatni tudta a versenyt és 17.helyezést (66) ért el. A fiúknál Hóbor Lehel 9., Laki Barnabás 13. míg Medvegy András 27. helyen ért célba (74 versenyző közül).
A verseny futamai a sprint távon folytatódtak.
Az elit, junior és ifi lányok futamaival. Itt több lány révén is érdekeltek voltunk. Beérkezés sorrendjében az alábbi korosztályos helyezések születtek: Hóbor Eszter 8., Kun Tamara 7., Medvegy Nóra 12., Stumpf Anna 16., Bozsó Fanni 22., Fekete Adél 15. helyen értek célba. Mindegyikük nagyon sokat fejlődött a múlt évhez képest.
A férfi elit, junior és ifjúsági kategória futamával folytatódott a verseny. Hóbor Zalán úszásban a pályáján elöl úszott és elérte az első bolyt kerékpáron, ezt követően egy jó, egyenletes tempót tudott tartani a futás során is így a korosztályában 2. lett (41), ami az abszulút 7. helyezést (229 férfi induló közül).
Az amatőr női versennyel zárultak a futamok, ahol Pillisz Réka révén ismét egy ezüstéremnek örülhettünk, Ő a női Felnőtt 1-es korosztályban lett 2. (15).
Sikeres itthoni triatlonos évkezdésen vagyunk túl, de már a jövő héten Lengyeltótiban folytatódik a ranglista verseny sorozat.